Beata Cholewa-Mazurowska

Absolwentka  Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki projektowe uzyskała w roku 2011 w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W latach 1994-1999 zajmowała się promocją sztuki użytkowej prowadząc Galerię Forum działająca przy Śródmiejskim Forum Kultury w Łodzi.

W roku 1999 rozpoczęła trwającą do dnia dzisiejszego pracę dydaktyczna w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Katedrze Projektowania Ubioru, oraz na Wydziale Architektury Wnętrz w Katedrze Projektowania Scenografii, Targów i Wystaw. Prowadzi autorską Pracownię Projektowania Kostiumu Teatralnego i Filmowego.

Projektowaniem wnętrz zajmuje się od roku 1995. Do chwili obecnej powstało kilkadziesiąt projektów i realizacji o różnyprzeznaczeniu i charakterze. Zgodnie z tezą ogłoszoną w 1921 roku na lamach pisma LEsprit Nouveau przez Le Corbusiera o domu jako maszynie do mieszkania elementem wpływającym na jej interpretowanie przestrzeni stanowi funkcja jaka jest przypisana obiektowi.

 

Wróć do Zarządu